Yükleme Ekranını Geçmek İçin Tıklayınız.

Hangi Tip Kilit? Hangi Tip Şifre?

Hangi Tip Kilit? Hangi Tip Şifre?

 

Çelik kasalarda kilit tipleri genel olarak çevirmeli  ve şifreli olarak ikiye ayrılır. Şifreli kasalarda ise tuşlu ve dijital modeller bulunur. Kilit sistemleri tek tek kullanılabileceği gibi kombinasyon halinde de uygulanabilir. Kilit sistemi, kasa güvenliğinin temel bileşenlerinden biridir aynı zamanda. Birbirini destekleyen kilit sistemlerinin kombinasyon halinde kullanılması değerli eşyalarınızın güvenliğini ve korunurluğunu da arttırmak için oldukça gereklidir.

Kasanızda kullanacağınız kilit sistemleri arttıkça kasanızın maliyeti de artacaktır ancak bu maliyet size ekstra güvenlik olarak geri döner ve yatırımınız güçlenir. Özellikle dijital kilit sistemlerinin tercihen kullanımlarında ekstra bir ödeme yapmanız gerekebilir. Ancak dijital kilitleme sistemiyle, özellikle ofis tipi kullanımlarda kasanızın güvenlik seviyesini çok arttırabilirsiniz.

Dijital kilit sistemlerinde ise yüksek güvenlik seviyesine rağmen, doğru şekilde kullanılmadığında çabuk bozulma riski taşımaktadır. Ancak dijital kilitlerin istenildiğinde yeniden programlanabilmesi ve gerektiğinde tuş takımının değiştirilebilir olması, özellikle işletmelerde ofis tipi kasa kullanımlarında yaygın bir şekilde tercih edilmesine neden olmaktadır.

Farklı kişilere farklı şifreler verilerek erişim imkânı sağlanabilir ve yüklenen bir bilgisayar yazılımı aracılığıyla, kimin ne zaman kasa içeriğine erişim sağladığının takibi yapılabilir. Çoklu şifreleme sistemi istenildiğinde iptal edilebilir ve belirli kişilerin erişimi engellenebilir. Hatta istenirse yalnızca yönetici tarafından kullanılır duruma getirilebilir.

VALBERG Garant 46 Anahtarlı Yangın ve Güvenli̇k Serti̇fi̇kalı Kasa

Dijital kilitlerin bir diğer önemli özelliği de belli sayıda yanlış şifre girişi olduğunda, belirli sürelerle şifre çözme işleminin geçici olarak iptal olur. Bu da olası hırsızlık durumlarında, kasa sahibine zaman kazandırır. Tüm bu nedenlerden ötürü, dijital ve tuşlu kilitler, çevirmeli kilitlerin yerine kullanılmaz. Ancak birbirini destekleyen ve güvenlik seviyesini güçlendiren sistemler olarak kullanılırlar.

Şifreli Kasalar En Yüksek Güvenlik için Tasarlandı

Birçok çelik kasalar hem su sızdırmama hem de iç yapısı neme ve paslanmaya, dış yapısı darbeye karşı yüksek dayanıklılık gösterdiği test edilerek onaylanmıştır. Bu sayede, koruma altına almak istediğiniz eşyalarınızı süre sınırsız olarak, aynı özellikleri koruyacak şekilde saklayabilirsiniz. Ancak sağlam kapı, çelik gövde gibi özelliklere ek olarak, şifreleme sisteminin güvenliği de son derece önemli.

Basit ve ergonomik yapısı çelik kasanın kapısının son derece kolay açılıp kapanmasını sağlayabilir. Kapağın sessizce ve kolayca açılması sizi yanıltmasın. Sağlam çelik menteşeler, bu kolaylığın yalnızca size ait olduğunu, hırsızların bu kolaylıktan mahrum kalacağı anlamına gelir.

Kasanın şifreli yapısı sayesinde ve özel olarak sertleştirilmiş cıvatalar yardımıyla kasanızın tam güvenliği devam ediyor. Özellikle, son model şifreli kasalarda darbeye dayanıklı sert bir dış yüzeyinin yanı sıra, değerli eşyalarınızın emsalsiz bir güvenlik içerisinde korunması için çevirmeli, tuşlu ve dijital şifre sistemleri çelik kasalarda bir araya getirilmiştir. Bu tip kasaların en büyük avantajlarından biri de şifresinin kişiselleştirillmesinin son derece kolay olmasıdır.

 

Yorum Yazın

Your email address will not be published.