Yükleme Ekranını Geçmek İçin Tıklayınız.

Çelik Kasalar Güvenlik İhtiyacınızı Karşılayacak..

Çelik Kasalar Güvenlik İhtiyacınızı Karşılayacak Çözümler Üretiyor!

Günümüz dünyasında, her geçen gün şiddet, hırsızlık ve kapkaç gibi olaylar artış göstermekte, güvenlik ihtiyacını ciddi bir soruna dönüştürmektedir.

Psikolog Abraham Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisi göre güvenlik ihtiyacı, bireyin günlük hayatında yeme-içme gibi fizyolojik ihtiyaçlarından sonra gelen vazgeçilemez bir ihtiyaçtır. Güvenlik ihtiyacı, kişinin can ve mal güvenliğinden, çalışma ortamının güvenliğine ve hatta huzur duygusunun sağlanmasına kadar çok geniş alanda bireyi etkisi altına alır.

Modern ve teknolojik dünyanın beraberinde getirdiği zorluklar ve bu güvenlik ihtiyacı bizleri, ulaşılamaz olduğunu düşündüğümüz yüksek katlı ve birçok şeyi tek bir tuşla yapabilen akıllı binalara hapsetti. Yetmedi bu binaları site şeklinde surlarla çevreledik ve kapılarına güvenlik görevlileri diktik. Biz bu binaların içinde kendimizi güvende hissetmeye çalışırken sahip olduğumuz değerli şeyleri nerede koruyacaktık.

 

Çelik kasa piyasası, bireylerin bu güvenlik ihtiyacından oluşmuştur. Birkaç acı tecrübeden sonra mevcutta kullanımda olan demir kasaların içinde sakladığımız şeyleri yeterince koruyamadığı, hırsızlık olaylarını önleyemediği ve hırsızları sadece biraz yavaşlattığı ortaya çıktı. Çelik, doğada ham madde olarak bulunan demirin insan eli ile işlenmesi sonucu oluşan bir maddedir. Yumuşak ve saf bir madde olan demir içerisine eklenen karbon elementi ile sertlik, direnç ve kolay işlenebilme özelliği elde edildi. Böylece çelik kasalar para, mücevher, pasaport, altın, çek, senet gibi değerli eşyalarımızın güvenliğinden sorumlu en önemli araç haline geldiler.

Çelik Kasa türleri ve özellikleri

Artan kullanım ihtiyacına bağlı olarak ev, ofis, otel, hastane, fabrika gibi birçok alanda, para kasası, evrak kasası gibi farklı alanlarda kullanıma uygun ebatlarda üretilmeye başlandı. Anahtarlı veya elektronik şifreli, dijital, motorlu sürgülü, parmak izli, yangın ve güvenlik sertifikalı, laptop tipi, kumbara çelik kasa olarak farklı modellerde kullanıma sunuldu. Çelik kasa özellikleri o kadar gelişti ki; sadece hırsızlara karşı değil, aynı zamanda deprem, sel, yangın gibi doğal afetler, ısı, ışık, nem gibi hava olayları karşısında da koruyuculuk kazandı.

İçerisinde sakladığımız maddi değeri yüksek mücevher ya da manevi değeri olan maddi hiçbir şeye değişmeyeceğiniz eski bir fotoğraf olsun, çelik kasa güvenlik ihtiyacınıza fazlasıyla cevap verecektir.

Yorum Yazın

Your email address will not be published.